Je m’baladais sur l’avenue le cœur ouvert à l’inconnu
J’avais envie de dire bonjour à n’importe qui…
https://www.youtube.com/watch?v=d9V-zUlrhEE
Pe 30/12, “les Champs” se pregàteau de sàrbàtoare:
-la “Vuitton” vreo 50 persoane fàceau coadà pentru ultimele cumpàràturi
-“Cartier” era decorat cu pantera, exact ca la New York, dar în altà culoare
-“Fouquet’s” afișa meniul de Revelion
-Anne Hidalgo invita parizienii la sàrbàtoare
Numai Arcul de Triumf nu era luminat! Probabil cà doreau sà pàstreze secretul temei alese pentru 31/12.
Pe care toatà lumea o știa: “Paris 2024”!
Marile hoteluri erau în plinà agitație.
La Plaza, în mod straniu, a dispàrut culoarea fetiș (roșu), înlocuità cu alb!
Numai doi ursuleți-mascotà roșii au scàpat de la foc!
La Prince de Galles, nimic special: doar sfera aurie bine luminatà.
Ca de obicei, Georges V are decorația cea mai originalà.
Numai cà cerbii roșii au devenit aurii, iar familia de pinguini a fost exilatà în curte, la ràcoare.
De aceea, au devenit albaștri…de frig!
Voi reveni, sà vàd cum au rezistat!
Discover more from ADRIAN ROZEI
Subscribe to get the latest posts sent to your email.


